GOLD AND GLORY: THE ROAD TO EL DORADO

„GOLD AND GLORY: THE ROAD TO EL DORADO”, produkt Revolulion Software znanego z „Broken Sword” i „Broken Sword 2”, to gra typu action-adventure w wersji na PC i PlayStation.
Jest to adaptacja filmu pt „The Road to El Dorado”, którego producentem jest DreamWorks. Znajdują się tu sekwencje z filmu. Producentom zależało, by przenieść magię i przygodę z filmowego ekranu do gry. Fabuła filmu została rozwinięta. Wprowadzono najnowsze techniki mówienia bohaterów. A to wszystko w pełni trójwymiaromym środowisku, które zapiera dech swoim realizmem i soczystością barw.
Główni bohaterowie, Tulio i Miguel otrzymują mapę, z której dowiadują się jak dotrzeć do legendarnego złotego miasta – El Dorado. Obaj wierzą, że dzięki skarbom, jakie się tam kryją, zdołaja osiągnąć bogactwo i sławę. Nie zdając sobie sprawy, jak wiele niebezpieczeństw na nich czeka i jak często ich przyjaźń będzie wystawiona na próbę, zaokretowują na statku konkwistadorów w hiszpanskim porcie. W przygodach towarzyszy im koń Altivio. Na jego grzbiecie będą przedzierać się przez gęstą dżunglę pełną czychających na ich życie jaguarów, piranii a przede wszystkim chciwych piratów i hiszpańskich żołnierzy. Na poczatku kazdego z 20 poziomów , jak: Hiszpania, statek konkwistadorów, dżungla czy miasto Majów, gracze mają możliwość wyboru, w którego bohatera chcą się wcielić. Tulia i Miguela nie opuszcza dobry humor – często zdarza się im wyolbrzymiać swoje wcześniejsze podboje oraz odwagę, co wśród słuchaczy napewno spowoduje napady śmiechu.
Magiczny, bajkowy świat w 3D, wartka akcja, tajemnicza historia, ukryte skarby i nowe lady, dobry humor i duża grywalność, zero przemocy – to i wiele innych elementów znajduje się w „Gold and Glory: Road To El Dorado”.

Premiera polskiej wersji na PC oraz na konsolę PlayStation w listopadzie. 22 wrzesnia premiera filmu.