Jak spożytkować czas wolny

Czy w wolnym czasie można tylko i wyłącznie odpoczywać lub starać się nadgonić obowiązki domowe ?
Weekend, to właśnie wtedy najwięcej z nas ma czas wolny, który pożytkujemy w różnoraki sposób. Niektórzy decydują się leżeć przed telewizorem cały weekend, inni starają się posprzątać dom, jechać na zakupy lub zabrać dzieci na wycieczkę. Czy jednak można ten czas wykorzystać jeszcze inaczej ? Co jeśli mamy naprawdę dużo wolnego czasu ?
Być może warto rozważyć nietypowe rozwiązanie, takie jak pomoc charytatywna. Schroniska, domy opieki czy domy dziecka wymagają pomocy z zewnątrz, za którą nie trzeba będzie zapłacić. Chociaż tylko niektórym z nas spodoba się pomysł pomocy charytatywnej, to trzeba powiedzieć, że taki wykorzystanie wolnego czasu jest godne podziwiania. Nie robimy czegoś dla siebie, ale dla kogoś, a jak wiemy dobre uczynki wracają do nas w postaci miłych zdarzeń w naszym życiu (to tak zwana karma). Być może warto zatem całkowicie bezinteresownie komuś pomóc gdy mamy dużo wolnego czasu.
Na pewno jest to jakaś alternatywa dla leniuchowania, sprzątania domu czy siedzenia przed komputerem – dla nas być może nie będzie z tego żadnych korzyści, ale na pewno będą miłe wspomnienia i dobre samopoczucie. Gdy pomagamy komuś bezinteresownie, w samym środku serca wypełnia nas radość, dlaczego by zatem nie skorzystać z takiej okazji, pomóc komuś i być z tego zadowolonym ? Pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy, ale nie mogą za nią zapłacić. W końcu jesteśmy tylko ludźmi i powinniśmy sobie pomagać. Jeśli mamy nadmiar wolnego czasu może warto go spożytkować w taki sposób, zamiast tracić go na nic nie warte czynności.