Niezwykle popularna seria gier Tomb Raider wychodzi już od kilkunastu lat, ale tego co jej twórcy zaserwowali graczom przy dwóch ostatnich odsłonach nikt nie mógł przewidzieć.

Przede wszystkim warto przypomnieć, że w początkowych częściach gry Tomb Raider do przesady wyeksponowane były wdzięki głównej bohaterki, a sama rozgrywka była nieco monotonna i młodzieżowa. Wraz z premierą ostatnich części sytuacja się jednak zmieniła i nie dość, że główna bohaterka została na nowo zaprojektowana i jej wygląd jest teraz bardziej rzeczywisty, to w dodatku gra została przygotowana w taki sposób, aby spełniła oczekiwania starszych graczy – historia jest bardziej dojrzała, gra stała się nieco brutalna, ale jednocześnie dużo ciekawsza i mniej szablonowa.

Jeżeli więc ktoś nie przepadał za starszymi odsłonami Tomb Raidera, to nowe części mogą to odmienić i sprawić, że gry komputerowe z Larą Croft staną się dla kogoś jednymi z ulubionych gier. W końcu nie często trafiają się tak dobre gry w seriach, które liczą sobie dużą ilość części.