Paintball-owe szaleństwo

Gra w paintball jest popularna w Polsce od wielu lat – czy ten sport czeka dalszy rozwój ?
Strzelanie się za pomocą paintball-owych pistoletów pojawiło się w Polsce kilkanaście lat temu. Wtedy mało kto zdawał sobie sprawę z tego jak świetną frajdą może być bieganie po lesie z karabinem w ręku, a dzisiaj w każdy weekend czy nawet normalny dzień tygodnia robią to dziesiątki tysięcy osób w całym kraju.
Zabawa w wojnę to marzenie każdego małego (i dużego chłopca), a nic tak nie odzwierciedla tej zabawy jak paintball. Dlatego też ta gra jest już bardzo popularna od kilku dobrych lat, a strzelanie się po lesie nie przybiera formy małej rozgrywki, bo w potyczkach toczonych na ogromnych obszarach bierze udział nawet kilkaset osób jednocześnie !
W paintballu rozchodzi się o to by pokonać resztę przeciwników strzelając do nich lub zajmując ich bazę. Nie przypomina to jednak strzelania w powietrze znanego z dzieciństwa, ale prawdziwą wojnę gdzie drużyny obmyślają strategię, starają się założyć pułapki na przeciwnika czy jakoś go zaskoczyć.
Im więcej graczy jednocześnie znajduje się na polu bitwy, tym rozgrywka jest ciekawsza. Ten kto raz spróbuje tego rodzaju rozgrywki może już nigdy nie przestać, bo paintball naprawdę potrafi wciągnąć. Jeśli tylko mamy paczkę znajomych gotowych do podjęcia wyzwania możemy skorzystać z oferty pól paintballowych, których w Polsce jest naprawdę sporo. Zostały one specjalnie zaadaptowane do tego by urozmaicić rozgrywkę w jak największy sposób. Niektóre bitwy przypominają prawdziwą wojnę, w której udział bierze kilkaset osób. Jest to naprawdę wspaniała rozrywka zarówno dla młodzieży jak i dorosłych !