Zakupy

Dla mężczyzn to abstrakcja, ale kobiety kochają spędzać wolny czas robiąc zakupy.
Większości facetom robienie zakupów raczej kojarzy się z przykrym obowiązkiem, aniżeli jakąkolwiek rozrywką czy uciechą. Tymczasem kobiety tylko szukają pretekstu do tego by udać się na zakupy, kupić sobie nową bluzkę, sukienkę czy tunikę. Co sprawia, że kobiety odczuwają taką radość robiąc zakupy ?
Geneza tej radości leży głęboko w podświadomości kobiet – one po prostu lubią wyglądać dobrze, a robią to wtedy kiedy są modnie ubrane. Zatem dbając o swoje samopoczucie, kobiety w wolnym czasie udają się na zakupy po to by poprawić swój wygląd. Tym samym zapewniają sobie, że czują się wyśmienicie, co pozwala im radośnie iść przez życie.
Dla mężczyzn natomiast zakupy są przykrym obowiązkiem, chociaż należy zauważyć, że ta tendencja mocno się zmienia. Coraz to więcej mężczyzn dba o swój wygląd, lubi dobrze się prezentować, dlatego spotkanie samotnego mężczyzny na zakupach w galerii handlowej nie jest niczym nadzwyczajnym.
Mimo wszystko jednak w wolnym czasie, mężczyźni wolą oddawać się innym uciechom takim jak sport (w tym szczególnie oglądanie meczów piłki nożnej, wędkarstwo), a zakupy pozostawiają kobietom, które to po prostu kochają.
Kobieta w przeciwieństwie do mężczyzny może iść na „zakupy” nawet jeżeli nie ma pieniędzy ani nie planuje niczego kupić, traktując takie wyjście jako zwykłą rozrywkę, sposób na spędzenie wolnego czasu. Mężczyzna udaje się na zakupy do sklepu lub galerii handlowej tylko wtedy kiedy w jego planach pojawia się zakup konkretnej rzeczy. To na pewno największa różnica pomiędzy kobietą a mężczyzną jeśli rozchodzi się o zakupy ubrań.