Hodowla i uprawa roślin wkracza obecnie w nowy wymiar. Do wyprodukowania warzyw potrzebne są już nie pestycydy i inne środki owadobójcze, ale raczej nawozy naturalne, bio nasiona. Bowiem obecnie liczy się nie wygląd produktów na stoiskach czy bazarkach, ale przede wszystkim ich jakość i zdrowy sposób, w który zostały uzyskane.

Mówi się, że ziemia polska kompostownia jest najlepsza. Nic w tym dziwnego, bowiem kompost uzyskiwany w różnych gospodarstwach, począwszy od tych zupełnie prywatnych przy domkach jednorodzinnych, gdzie po prostu wyrzucane są wszystkie obierki i inne niepotrzebne części owoców i warzyw, kończąc na wielkich firmach, zajmujących się typowo produkcją kompostu, który potem sprzedają i zarabiają na nim spore pieniądze.
Na szczęście świadomość wśród konsumentów jest coraz większa i nie dają się nabrać na sztuczne owoce i warzywa, produkowane na sztucznych nawozach, których nie tylko wartość odżywcza jest podejrzana, lecz które wręcz powodują liczne choroby i problemy zdrowotne.